מיכל צרפתי

portrait

מיכל צרפתי

מטפלת, מלווה ותומכת בנשים שחפצות לחיות חיים מלאי משמעות, הגשמה ובביטוי עצמי מלא.

תחום עיסוק:

פסיכותרפיה בגישת Present Therapy כלים וגישות טיפול חדשות ועתיקות המשלבות גוף, נפש, תודעה, רוח וטבע.

מיקום:

פרדס חנה והוד השרון

 • אודות

  אני  פסיכותרפיסטית בגישת Present Therapy: גישה המשלבת כלים וגישות טיפול חדשות ועתיקות תוך חקירת הקשר: גוף, נפש, רוח וטבע. את הגישה למדתי במרכז הפסיכולוגי טבע ומהות בהובלת הפסיכולוג אסי שורק. יש לי רקע אקדמי מתחום הסביבה, רקע בשירת מקהלה ואקאפלה, ועוד מגוון כלים לחיבור אישי ובין אישי שמוצאים את ביטויים בעבודתי הטיפולית.

  הגעתי לתחום הטיפול מתוך חזון לסייע לאנשים לחיות את החיים שנועדנו לחיות. אני מתמחה בטיפול ליווי ותמיכה בתהליכי שינוי. אני עובדת בעיקר עם נשים ונערות שמבקשות לבטא את עצמן באופן חופשי. ומלווה נשים שרוצות ליצור זוגיות חדשה או שמבקשות לחדש קרבה ואהבה בזוגיות קיימת.

  במפגשים איתי אני מתייחסת לכל הרבדים המרכיבים את מי שאנחנו: גוף, רגש, חשיבה ואנרגיה. אני משלבת במפגשים כלים שונים אשר נותנים ביטוי ומקום לכל הרבדים הללו. המפגשים כוללים לעיתים דרכי ביטוי יצירתיות כמו שירה תנועה וטיול בטבע, המאפשרים שחרור, פורקן וחיבור ישיר לתת המודע. בתהליך הטיפול אני מקשיבה לנאמר וגם להבעות הפנים, תנועת הגוף ולרגשות החבויות מתחת להם. מתוך ההקשבה אני מציעה דרכי טיפול שונות. לעתים אציע גם ידע על תקשורת אישית ובין אישית וכן תרגולים שיסייעו להפנים ידע זה לחיי היום יום.

  המפגשים שאני מציעה מתאימים גם לתהליך ממושך וגם לתהליך ממוקד בנושא ספציפי כמו דילמה או קבלת החלטה. גם מפגש אחד או מפגשים אחדים יכולים להיות בעלי תוצאות משמעותיות. ניתן לבחור בין מפגשים בקליניקה בפרדס חנה, בהוד השרון, בטבע או בזום.

  הטבע היא מקור רב עוצמה להשראה, ריפוי ולהעצמה של הטיפול. היציאה לטבע מאפשרת מפגש עם האדמה, השמיים ומה שביניהם ומרחיבה את טווח המפגש עם עצמנו באמצעות מפגש עם מה שנמצא מסביבנו ועם השינויים המתרחשים בטבע לאורך עונות השנה.

  בעברי הדרכתי טיולים טבע וסביבה במסגרות שונות וסיימתי לימודי תואר שני בגיאוגרפיה וסביבה. הידע שרכשתי בהכרות עם הסביבה ובייחוד קורס המדריכים של שומרי הגן (ארגון העוסק בחיבור בין אדם אדמה ורוח בהשראת תרבויות של ציידים לקטים) באים לידיי ביטוי ביכולת ההקשבה למה שנוכח בטבע, ובראיה רב ממדית של הנפש האנושית.

  יש לי הכרות מעמיקה עם נושאי סביבה, אקולוגיה ומשבר האקלים, ולכן אוכל ללוות אנשים שסובלים מחרדות או מדאגה לעתיד העולם.

  הנסיון רב השנים שלי בשירה בהרכבים ווקאליים, ובאלתור קולי, משתלבים גם הם בטיפולים אישים וקבוצתיים. השימוש בקול באופן ספונטני מאפשר שחרור ואיזון הגוף והנפש והם שער לתשומת לב פנימה והחוצה, לנוכחות ולהעלאת הבטחון העצמי.

   

 • עיסוק והשכלה אקדמיים

  תואר ראשון ושני בגיאוגרפיה וסביבת האדם.

  בוגרת התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישת Present Therapy מבית טבע ומהות.

  עוד גישות וכלים שבהם הוכשרתי ומהם אני שואבת השראה לעבודה בחדר הטיפולים: מיינדפולנס, העבודה של ביירון קייטי, תקשורת מקרבת, Voice dialogue, איזון חיים, שומרי הגן (על מיומנויות חיים של ציידים לקטים, השראה לנוכחות ולחיים  במארג שלם עם כל הסובב אותנו), הבנת התנהגות של נשים וגברים וכלים לתקשורת בין המינים לפי גישתה של אליסון ארמסטרונג, שירה בהרמוניה ושימוש בשפת סימנים לאלתור בשירה.

   

   

 • התמחות וניסיון מקצועי

  ניסיון מקצועי:

  פרקטיקום בפנימייה לנוער עם נוער בסיכון ובמרכז ילדים והורים של מחלקת הרווחה בפרדס חנה.

  הנחיית קבוצות חברתיות בטבע בבית ספר ‘שבילים’ פרדס חנה (נכללת במאגר תכניות גפ’ן של משרד החינוך).

  קליניקה פרטית לנערות, נשים צעירות ומבוגרים (נשים וגברים).

  הנחיית קבוצות אלתור בשירה לביטוי קולי חופש וקבלת בטחון בשירה

   

  התמחות:

  ליווי נשים ליצירת זוגיות מזינה ואינטימית בגישת ארבעת המימדים: לנשים שמרגישות מתוסכלות ובודדות בזוגיות ומבקשות לחדש את הקרבה והאהבה לבן זוגן. תהליך הכולל הבנה מה הקושי והצרכים שלא נענים ומתן כלים כלים לביטוי אישי באופן מקרב ומעצים.

  העבודה שלי מבוססת על חקירה ולמידה של גישות טיפול וכלים שהתנסיתי בהם ועבדו גם עבורי באופן אישי. הבסיס לשינוי הוא במחויבות לעבודת עומק אישית של השקעה וטיפוח עצמי שכולל ריפוי פצעי עבר שפגעו ביכולות התקשרות בטוחות, בהבנה של הצרכים והרצונות האישיים, לימוד דרכים לתקשורת מקרבת ולבקשת בקשות אפקטיביות עם בן הזוג.

  כמו כן נחשפתי לידע על הבדלים בין נשים לגברים בהשראת המורשת הביולוגית שלנו מאז היותינו ציידם לקטים, המודל שפיתחה אליסון ארמסטרונג מביא דרכים אפקטיביות ליצירת תקשורת טובה עם בן הזוג (אפשר לקרוא עוד על מודל זה בבלוג שבאתר שלי).

  בעקבות כל הידע שאספתי פיתחתי מודל של ארבע ממדי טיפוח וכתבתי מדריך מעשי שמסביר את המודל ובו טיפים מעשיים לעבודה אישית שכל אישה יכולה לעשות כדי לשפר ולהעמיק קשר קיים או לקבל בטחון ליצירת קשר חדש. המודל מתאים גם לנשים רווקות או גרושות שמבקשות להכיר דרך חדשה ליצירת קשר זוגי יציב מאוזן ומלא אהבה. ניתן להוריד את המדריך מהדף הראשי באתר באינטרנט שלי:

  michalserfaty.com