מיכל צרפתי

portrait

מיכל צרפתי

אני מלווה ותומכת בנשים שמתוסכלות בזוגיות ועוזרת להן לחדש את האהבה וליצור זוגיות מזינה ואינטימית.

תחום עיסוק:

פסיכותרפיה בגישת Present Therapy כלים וגישות טיפול חדשות ועתיקות המשלבות גוף, נפש, תודעה, רוח וטבע.

מיקום:

פרדס חנה והוד השרון

 • אודות

  אני  פסיכותרפיסטית בגישת Present Therapy: גישה המשלבת כלים וגישות טיפול חדשות ועתיקות תוך חקירת הקשר: גוף, נפש, רוח וטבע. את הגישה למדתי במרכז הפסיכולוגי טבע ומהות בהובלת הפסיכולוג אסי שורק.

  הגעתי לטיפול מתוך מסע אישי של התפתחות בו גיליתי את הכמיהה שלי לאפשר לאנשים לחיות בהרמוניה ובאיזון בתוכם מתוך חיבור לעוצמה ולמתנות שבהם.

  בשנים האחרונות אני עובדת בעיקר עם נשים שמרגישות מתוסכלות ובודדות בזוגיות ומבקשות לחדש את הקרבה והאהבה לבן זוגן.

  העבודה שלי מבוססת על חקירה ולמידה של גישות טיפול וכלים שהתנסיתי בהם ועבדו עבורי בחיבור מחודש עם בן זוגי.

  בעקבות העבודה האישית שלי הבנתי שהבסיס לשינוי הוא במחוייבות לעבודת עומק אישית של השקעה וטיפוח עצמי שכולל ריפוי פצעי עבר שפגעו ביכולות התקשרות בטוחות, בהבנה של הצרכים והרצונות האישיים, לימוד דרכים לתקשורת מקרבת ולבקשת בקשות אפקטיביות עם בן הזוג.

  כמו כן נחשפתי לידע על הבדלים בין נשים לגברים בהשראת המורשת הביולוגית שלנו מאז היותינו ציידם לקטים, המודל שפיתחה אליסון ארמסטרונג מביא דרכים אפקטיביות ליצירת תקשורת טובה עם בן הזוג (אפשר לקרוא עוד על מודל זה בבלוג שבאתר שלי).

  בעקבות כל הידע שאספתי פיתחתי מודל של ארבע ממדי טיפוח וכתבתי מדריך מעשי שמסביר את המודל ובו טיפים מעשיים לעבודה אישית שכל אישה יכולה לעשות כדי לשפר ולהעמיק קשר קיים או לקבל בטחון ליצירת קשר חדש. המודל מתאים גם לנשים רווקות או גרושות שמבקשות להכיר דרך חדשה ליצירת קשר זוגי יציב מאוזן ומלא אהבה. ניתן להוריד את המדריך מהדף הראשי באתר באינטרנט שלי.

  בטיפולים איתי אני מציעה אפשרות לעבור בנוכחותי מסע אישי לצמיחה והגשמה ולקבלת בטחון לביטוי עצמי מלא. בתהליך הטיפול אני מקשיבה לנאמר וגם להבעות הפנים, תנועת הגוף ולרגשות החבויות מתחת להם. מתוך ההקשבה אני מציעה דרכי טיפול שונים שנותנות מקום וביטוי לארבעה רבדים שמרכיבים את שאנחנו: גוף, רגש, חשיבה ואנרגיה.

  במהלך המפגשים נוצרת אינטגרציה בין מגוון כלים ושיטות שאת כולם תרגלתי על עצמי בלימוד במסגרות שונות בלימוד עצמי או כמטופלת. כל ניסיון חיי כבת אדם, כאישה, כאמא לילדים, כבת זוג ובת להורים באים לידי ביטוי במפגשים. האהבה שלי לטבע, לתנועה ולשירה באה ליידי ביטוי במפגשים בדרכים מגוונות ובהתאמה לצרכים ולהעדפות של כל מטופל.

  אני אוהבת להיפגש עם מי שהדבר מתאים לו/ה בטבע. הטבע היא מקור רב עוצמה להשראה, ריפוי ולהעצמה של הטיפול.

  היציאה לטבע מאפשרת מפגש עם האדמה, השמיים ומה שביניהם ומרחיבה את טווח המפגש עם עצמנו באמצעות מפגש עם מה שנמצא מסביבנו ועם השינויים המתרחשים בטבע לאורך עונות השנה.

  בעברי הדרכתי טיולים טבע וסביבה במסגרות שונות וסיימתי לימודי תואר שני בגיאוגרפיה וסביבה. הידע שרכשתי בהכרות עם הסביבה ובייחוד קורס המדריכים של שומרי הגן (ארגון העוסק בחיבור בין אדם אדמה ורוח בהשראת תרבויות של ציידים לקטים) באים לידיי ביטוי ביכולת ההקשבה למה שנוכח בטבע, ובראיה רב ממדית של הנפש האנושית.

  בשל ההכרות המעמיקה שלי בנושאי סביבה אקולוגיה ומשבר האקלים אני יכולה ללוות אנשים שסובלים מחרדות או מדאגה לעתיד העולם.

  המפגשים שאני מציעה מתאימים גם לתהליך ממושך ומעמיק וגם לתהליך ממוקד בנושא ספציפי כמו דילמה או קבלת החלטה. מניסיון אני יודעת שגם אם אין יכולת או משאבים להתמסר לתהליך ארוך גם מפגש אחד או מפגשים אחדים יהיו בעלי תוצאות משמעותיות.

  ניתן לבחור בין מפגשים בקליניקה בפרדס חנה, בהוד השרון, בטבע או בזום.

  עוד פרטים באתר שלי: michalserfaty.com

   

 • עיסוק והשכלה אקדמיים

  קליניקה פרטית לנערות, נשים צעירות ומבוגרים (נשים וגברים). מתמחה בליווי ותמיכה לנשים ביצירת זוגיות מזינה ואינטימית.

  הנחיית קבוצות חברתיות בטבע במסגרת תכנית הכלה והשתלבות של משרד החינוך.

  הנחיית קבוצות שירה לביטוי קולי חופשי.

  תואר ראשון ושני בגיאוגרפיה וסביבת האדם.

  בוגרת התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישת Present Therapy מבית טבע ומהות.

   

  הנה כמה גישות וכלים שבהם הוכשרתי ומהם אני שואבת השראה לעבודה בחדר הטיפולים:

  מיינדפולנס ואקומיינדפולנס

  העבודה של ביירון קייטי

  תקשורת מקרבת

  Voice dialogue

  איזון חיים

  שומרי הגן: ידע על מיומנויות חיים של ציידים לקטים מהם ניתן ללמוד על התנהגות אנושית טבעית ועל חיים במארג שלם עם הטבע ועל חיים ברובד המיידי של המציאות.

  הבנת התנהגות של נשים וגברים וכלים לתקשורת בין המינים לפי גישתה של אליסון ארמסטרונג

  שירה בהרמוניה ושימוש בשפת סימנים לאלתור בשירה

   

 • התמחות וניסיון מקצועי

  מובילה נשים ליצירת זוגיות מזינה ואינטימית באמצעות הכרות עם הצרכים והרצונות הפנימיים שלהן ויישום כלים יעילים לבקש את שהן רוצות ולבטא את עצמן בכנות וחופשיות.

  טיפול בשילוב טבע והנחיית קבוצות בטבע

  מנחה קבוצות לביטוי חופשי באמצעות שירה בהרמוניה ואלתור קולי.

   

  פרקטיקום בפנימייה לנוער עם נוער בסיכון ובמרכז ילדים והורים של מחלקת הרווחה בפרדס חנה.