רונה זיבנברג ויסמן

portrait

רונה זיבנברג ויסמן

אני פסיכותרפיסטית אינטגרטיבית גוף-נפש-רוח MA, מנחת קבוצות וטבע תרפיסטית.

תחום עיסוק:

טיפול בצעירים במשבר סביב כניסה לזוגיות ומימוש מקצועי דרך חיבור לעולמות הגוף-נפש-רוח.

מיקום:

קליניקה ויער בטבעון, זום

 • אודות

  אני רונה זיבנברג. מתגוררת עם האיש שלי בטבעון, בת 34, מחוברת לטבע ורואה בו שותף. הטיפול שאני מציעה נובע מתוך עולמות שאני מחוברת אליהם ומאמינה בהם:

  צעירים בתחילת החיים

  תקופה מבלבלת וסוערת, המון רצונות ופיתויים, הכל מצולם ונראה יפה, נראה שכולם כבר סגורים על עצמם. ומה איתי? האם אני צריכ.ה להתפשר כדי להתקדם? האם זוגיות זה בשבילי? מה תוקע אותי? לעיתים השאלות הגדולות ושפע האפשרויות יכול להביא להימנעות- הסתגרות בבית, חרדות וחוסר תחושת מסוגלות. זהו שלב מעברי ארוך של התחלת חיים עצמאיים ונפרדות ממשפחת המקור שיש לעשותו מתוך חיבור פנימי ובהרבה מקרים- אומץ לבחור אחרת.

  כמטפלת אני רואה בשלב הזה הזדמנות יפה לשינוי ובחירה, להסכמה לראות את הכוחות והחלומות שלי ולהעז לבחור את צעדי מתוך בירור פנימי.

  גוף

  לא צריך להיות “מתוחכם גופנית” כדי להצליח להתחזק וללמוד ממנו, כולנו נושאים אותו וכל חוויות החיים והזיכרונות שלנו חקוקות בתוכו. ההתייחסות לגוף בטיפול היא בהזמנה לחוש אותו מבפנים, מתוך האטה והקשבה אפשר לקבל אינפורמציה על המתחולל בפנים, הרבה פעמים בצורה מפתיעה שזריזה מהמחשבות. כמו כן, ניתן ללמוד כיצד להיעזר בגוף להתווסת ולהתקרקע במצבי דחק בקליניקה ומחוצה לה.

  נפש

  כולנו סוחבים איתנו את הסיפורים, דפוסים וה”אישיות” שלנו. באמצעות קשר מייטיב ובריא אפשר לחקור מקומות שאי אפשר לראותם או לגעת בהם לבד, כך שהביחד יכול לשינוי וריפוי, בעיקר במקומות בהם התרחשה פגיעה בתוך קשר. ההסתכלות שלי נשענת על פסיכותרפיה מערבית- דינאמית אשר פתוחה לעולמות של גוף ורוח.

  רוח

  יש אנשים שהחיפוש הרוחני מהווה חלק בלתי נפרד מחייהם לכן זה רק מתבקש להזמין אלמנט זה לתוך חקירת עולמם הפנימי. בחיפוש הרוחני לעיתים פוגשים כאב גדול אשר לרוב שלוב בתוך השדה התוך נפשי. כאשר מאפשרים למרחבי הקיום השונים (גוף-נפש-רוח) להיפגש, יכולה להתקבל בהירות ואפשרות להתייחס לרוח כמשאב זמין אשר מאפשר מגע עם “השאלות הגדולות שבחיים”, חיפוש משמעות ותחושה שאנחנו מחוברים זה לזה ברמה עמוקה.

  טבע

  מווסת את מערכת העצבים, “פותח” ומאיץ תהליכים באופן שמאפשר לגעת במקומות שבקליניקה יקח זמן רב יותר לגעת בהם, אם בכלל. זכיתי לראות את ההשפעה של הטבע על עשרות קבוצות טיפוליות שליוויתי וכיום אני מאפשרת זאת גם בטיפול פרטני ומשתאה מהמרחב התרפויטי שהוא מאפשר. הטיפול מתקיים ב”קליניקת יער” הנמצאת מתחת לביתי בטבעון, מרחב מוקף באלונים ותחושה עטופה ופרטית.

 • עיסוק והשכלה אקדמיים

  למדתי תואר ראשון בעו”ס בתל חי והמשכתי לתכנית לתואר שני בפסיכותרפיה אינטגרטיבית שמשלבת גוף-נפש-רוח באונ חיפה, בעלת נסיון בליווי צעירים ומתבגרים.

  הנוכחות הטיפולית שלי מכוונת טרנספורמציה, רואה את הדמיון שביננו יותר מאשר את השוני (גם כשיש אבחון בולט), מבינה את החשיבות שביצירת מרחב בטוח עם גבולות ברורים ונזהרת ממבנה הכוח הבעייתי שיש בעמדה הטיפולית ומסתכלת עליו בעיניים פקוחות.

   מטפלת בגישת AEDP הנהדרת- טיפול חוויתי מבוסס היקשרות, רמה 2.

 • התמחות וניסיון מקצועי

  קליניקה פרטית בטבעון- חדר, יער ואפשרות לשילוב עם זום.

  ארגון ה”קול שבפנים”- טיפול במרחב הביתי בצעירים שעברו משבר נפשי ובני משפחותיהם.

  עמותת “דרך לוטן”- מסעות טיפוליים עבור מסגרות של נוער במצבי סיכון.

  נסיון קליני בעמותת “עמך”- מטופלים עם הפרעות חרדה, PTSD, דכאון וניצולי שואה.

  עמותת “החוט המשולש”- ניהול וטיפול של עסק חברתי המשלב נוער במצבי סיכון בתעסוקה.