שי סילם

portrait

שי סילם

החופש כרוך באחריות לבחור כיצד נרצה לחיות למרות הנסיבות

תחום עיסוק:

פסיכותרפיה ועבודה סוציאלית

מיקום:

אשדוד | תל אביב | אונליין

מטפל זה מציע טיפול בעלות מוזלת לנפגעי המשבר
 • אודות

  אני עובד סוציאלי ופסיכותרפיסט המתמחה בטיפול בגישה האקזיסטנציאליסטית. לומד ועוסק בתחום הטיפולי כ8 שנים, אך את דרכי התחלתי כמטופל ואני מאמין שזו ההכשרה הטובה ביותר שקיבלתי לאורך השנים. מעבר לכך, במהלך השנים צברתי ניסיון רחב בעבודה עם אוכלוסיות שונות, ניסיון זה לימד אותי שכל אדם הוא עולם ומלואו ולכן כל מפגש דורש תנאים ייחודיים. על כן, אני דוגל בהתאמת הגישה לאדם ולצרכים שעולים בקשר.

  אני מאמין שאתגרים ומורכבויות הן הזדמנויות להפוך את חיינו למשמעותיים ומדויקים יותר עבורנו.

  אני מאמין ביכולת של מערכת יחסים מיטיבה, לשנות את האופן שבו אנו חווים את העולם ואת עצמנו.

  השילוב בין הגישה המערכתית לבין הפסיכותרפיה הקיומית מסייעת בתרגום הרצונות שלנו למציאות.

  אם החוויה הקיומית שלך רוויה בעומסים, ריקנות, חוסר אונים ותחושת סבל, זה הזמן להתבונן פנימה ולבחור בשינוי. אני מזמין אותך להצטרף אלי למסע משותף, בו ניצור ביחד מרחב בטוח שיאפשר לך לצמוח מהמשבר.

 • עיסוק והשכלה אקדמיים

  בוגר קורס טראומה והחלמה, שיקום רגיש טראומה בבריאות הנפש, ביה”ס לשיקום במכללה האקדמית קריית אונו.

  בוגר תכנית ללימודי פסיכותרפיה בגישה אקזיסטנציאליסטית, מכללת סמינר הקיבוצים.

  בוגר תואר ראשון בעבודה סוציאלית, מכללת ספיר.

 • התמחות וניסיון מקצועי

  בחמש השנים האחרונות אני עובד בעיקר במגזר הציבורי, מתוך אמונה שהחברה הישראלית כוללת בתוכה מגזרים רבים ואנשים פרטיים, הזקוקים לתמיכה אך אין ביכולתם להרשות לעצמם לצרוך שירותים אלו במגזר הפרטי.

  עבורי, עבודת שטח היא הדרך היעילה לסייע לאנשים באמת ומקרוב.

  בתוך ההבנה שבכל אדם או אישה קיים מכלול של כל היבטי החיים, פגשתי מגוון רחב של אנשים עם משברי חיים שונים כמו: בדידות, זוגיות, ריקנות, דיכאון, אובדן וטראומה. כאשר בשנים האחרונות התמחיתי בעיקר בבריאות הנפש, בעבודה שיקומית עם המתמודדים עם פוסט טראומה, CPTSD, OCD, סכיזופרניה, חרדה חברתית, מאניה דפרסיה, דיכאון, הפרעות אישיות וכדומה. כמו כן, במהלך מלחמת חרבות ברזל הצטרפתי למוקד מת”ן, שהוקם במטרה לסייע למתמודדים המוכרים על ידי משרד הביטחון בעתות חירום ומצוקה נפשית. מעבר לכך, בעבר עבדתי עם בני/ות נוער במצבי סיכון ומשפחותיהם, עבודה קהילתית על רקע המצב הביטחוני בעוטף עזה ואנשים המתמודדים עם משברי זקנה.