שי אפשטיין

portrait

שי אפשטיין

פסיכותרפיסט. טיפול והעצמה לגברים בתהליכי שינוי ומשבר בחיים.

תחום עיסוק:

פסיכותרפיה אינטגרטיבית לגברים. ארגז כלים רחב שכולל כלים מה-CBT, מיינדפולנס, פוטותרפיה ועוד.

מיקום:

קדימה-צורן, צפון השרון

 • אודות

  שמי שי אפשטיין, בן 49 מצורן. אני מעניק טיפול פרטני לגברים צעירים ובוגרים, החל מגיל 18, במגוון קשיים ביניהם: חרדה, דיכאון, התפרצויות כעס, תחושת אשמה ובושה, וקושי בניהול מערכות יחסים.

  בטיפול אני עוזר למי שפונה אליי “לעשות סדר בראש”, להבין את עצמו טוב יותר ולהתנהל בהמשך בצורה אפקטיבית. בחרתי להתמקד בטיפול בגברים כי מניסיוני האישי מצאתי כי לא פעם קל יותר לגבר לדבר ולשתף גבר אחר. במובן מסוים אנחנו מבינים אחד השני טוב יותר וזה בעצם לב העניין: לפגוש מישהו שמבין אותך, אבל באמת מבין ולא שיפוטי.

  טיפול הוא מרחב בו יחד אנחנו מבינים יחד לעומק את הקשיים, מבררים מהם הקונפליקטים איתם מתמודד האדם, מה הוא צריך ורוצה ואיך נכון עבורו להתנהל בצורה מיטיבה יותר שמשרתת את הערכים והאמונות בהן הוא מחזיק.

  כמה מילים עלי: לאורך חיי הבוגרים שילבתי בין מגוון תחומים. צילום, אמנות, פסיכולוגיה ופילוסופיה סיקרנו אותי והניעו את בחירותיי. מגיל צעיר הסתקרנתי מהאופן שבו נקודת המבט האישית, הפרספקטיבה הייחודית של כל אדם בו פגשתי עיצבה את עולמו דרך חשיבתו, רגשותיו ופעולותיו. בתחילת שנות העשרים של חיי פגשתי באופן ספונטני עולם חדש וייחודי שהפך עם השנים גם לגישת טיפול יעילה מאוד – מיינדפולנס. דרך החיבור לפילוסופיה הבודהיסטית למדתי כיצד הנפש עושה את פעולתה ואיך ניתן לפתח מיומנויות שליטה וריכוז שסייעו לי לעצב את חיי בהתאם לערכיי, למה שחשוב לי. בהמשך לקחתי את ניסיוני האישי ונכנסתי לתחום הייעוץ והטיפול הנפשי מתוך מחויבות מקצועית ואתית לטפל ולהעצים אחרים.

  בשגרה אני מחלק את זמני בין טיפול בקליניקה, לימודים אקדמיים והעשרה עצמית וצילום ארכיטקטורה. המפגש האנושי, אהבת האדם, ההתבוננות, הסקרנות והיצירתיות מלווים אותי ומנחים את פעולותיי הן כמטפל והן כצלם. אני מאמין בלב שלם שהשילוב בין תחומי עשייה וידע מגוונים, יחד עם יכולת אמפתית גבוהה ורצון להדריך ולסייע הם מתכון מנצח בדרך שלי להיות עבור אחרים שזקוקים להכוונה או סיוע. בין אם כדי למצוא פתרון לבעיה מסוימת ובין אם מתוך רצון לצאת למסע של שינוי – מסע פילוסופי ומסע מעשי פרקטי שמביא לצמיחה והתפתחות. לאורך השנים ראיתי וחוויתי בקליניקה את השמחה ואת תחושת המסוגלות המתעצמת כתוצאה מהתגברות על קושי, על מה שמפחיד או נראה בלתי אפשרי. עבורי הידיעה שהייתי עבור האחר היא המשמעות הגדולה שאני מוצא בעבודתי.

   

 • עיסוק והשכלה אקדמיים

  השכלה:

  בנוכחי: לימודים לתואר שני בפילוסופיה, אונ’ חיפה

  בוגר תכנית דו-שנתית להכשרת מטפלים בגישה קוגניטיבית התנהגותית אינטגרטיבית CBT. בחסות אוניברסיטת חיפה והאגודה הישראלית לטיפול התנהגותי.

  בוגר התכנית התלת-שנתית לפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי, מכללת סמינר הקיבוצים.

  בוגר לימודי המסלול “פוטותרפיה – צילום ככלי טיפולי”, מרכז אקדמי רופין.

  בוגר קורס מקיף בסכמה תרפיה, מטעם בית הספר ל-CBT והמרכז לסכמה תרפיה ברעננה.

  לימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה באונ’ הפתוחה.

  תואר ראשון בחוג להיבטים התפתחותיים בחינוך במסלול ייעוץ חינוכי, אוניברסיטת תל-אביב.

  תואר ראשון בהצטיינות בחוג להיסטוריה כללית, אונ’ ת”א.

 • התמחות וניסיון מקצועי

  ניסיון רב ועשיר בפרטי ובציבורי. מטפל משנת 2015:

  • בנוכחי: טיפול בגברים בקליניקה פרטית באבן יהודה ובצורן
  • מטפל במרפאות יום, בי”ח לב השרון, פרדסיה.
  • טיפול בצעירים בגילאי 18-35 ב”טורבינה”-בית צעירים חדרה.
  • טיפול בסטודנטים מטעם שירות דיקנאט הסטודנטים של מכללת סמינר הקיבוצים.