רונה זיבנברג ויסמן

portrait

רונה זיבנברג ויסמן

פסיכותרפיסטית גוף-נפש-רוח (MA) וטבע תרפיסטית, מרצה לאקותרפיה במכללת אורנים, עוסקת בטיפול מ-2016

תחום עיסוק:

צעירים במשבר סביב מימוש עצמי, זוגי ומקצועי. נסיון עשיר בגופים: ׳בשביל המחר׳, ׳עמך׳, ׳חירם׳ ועוד

מיקום:

קליניקה פרטית בטבעון, "קליניקת יער", ZOOM

 • אודות

  אני רונה זיבנברג, מחוברת לטבע ורואה בו שותף. התשוקה שלי היא לעבוד סביב מימוש עצמי, מקצועי וזוגי, דרך חיבור לעולמות הגוף-נפש-רוח שאני מחוברת ומאמינה בהם. בעלת נסיון בליווי צעירים ומתבגרים בתחום בריאות הנפש.

  הנוכחות הטיפולית שלי מכוונת טרנספורמציה, רואה את הדמיון שביננו יותר מאשר את השוני (גם כשיש אבחון בולט), מבינה את החשיבות שביצירת מרחב בטוח, ברגישות ומתוך כבוד למטופל.ת. 

  צעירים בתחילת החיים

  תקופה מבלבלת וסוערת, המון רצונות ופיתויים, הכל מצולם ונראה יפה, נראה שכולם כבר סגורים על עצמם. ומה איתי? האם אני צריכ.ה להתפשר כדי להתקדם? האם זוגיות זה בשבילי? מה תוקע אותי? לעיתים השאלות הגדולות ושפע האפשרויות יכול להביא להימנעות- הסתגרות בבית, חרדות וחוסר תחושת מסוגלות. זהו שלב מעברי ארוך של התחלת חיים עצמאיים ונפרדות ממשפחת המקור שיש לעשותו מתוך חיבור פנימי ובהרבה מקרים- אומץ לבחור אחרת.

  כמטפלת אני רואה בשלב הזה הזדמנות יפה לשינוי ובחירה, להסכמה לראות את הכוחות והחלומות שלי ולהעז לבחור את צעדי מתוך בירור פנימי.

  גוף

  לא צריך להיות “מתוחכם גופנית” כדי להצליח להתחזק וללמוד ממנו, כולנו נושאים אותו וכל חוויות החיים והזיכרונות שלנו חקוקות בתוכו. ההתייחסות לגוף בטיפול היא בהזמנה לחוש אותו מבפנים, מתוך האטה והקשבה אפשר לקבל אינפורמציה על המתחולל בפנים, הרבה פעמים בצורה מפתיעה שזריזה מהמחשבה. כמו כן, ניתן ללמוד כיצד להיעזר בגוף להתווסת ולהתקרקע במצבי דחק בקליניקה ומחוצה לה.

  נפש

  כולנו סוחבים איתנו את הסיפורים, דפוסים וה”אישיות” שלנו. באמצעות קשר מייטיב ובריא אפשר לחקור מקומות שאי אפשר לראותם או לגעת בהם לבד, כך שהביחד יכול לשינוי וריפוי, בעיקר במקומות בהם התרחשה פגיעה בתוך קשר. ההסתכלות שלי נשענת על פסיכותרפיה מערבית- דינאמית, כלומר שלצד תפיסות קלאסיות, ישנה פתיחות לעולמות של גוף ורוח.

  רוח

  יש אנשים שהחיפוש הרוחני מהווה חלק בלתי נפרד מחייהם ומאופן ההתמודדות שלהם, לכן זה רק מתבקש להזמין אלמנט זה לתוך חקירת עולמם הפנימי. כאשר מאפשרים למרחבי הקיום השונים (גוף-נפש-רוח) להיפגש, יכולה להתקבל בהירות ואפשרות להתייחס לרוח כמשאב זמין אשר מאפשר מגע עם “השאלות הגדולות שבחיים”, חיפוש משמעות ותחושה שאנחנו מחוברים זה לזה ברמה עמוקה.

  טבע

  מחקרים מראים שטיפול בטבע מווסת את מערכת העצבים, מאפשר רגיעה ותומך (גוף-נפש). בתהליכי טיפול רבים שילוב של טיפול בטבע, באופן מלא או חלקי, עשוי “לפתוח” ואף להאיץ תהליכים. זכיתי לראות את ההשפעה של הטבע על עשרות קבוצות טיפוליות שליוויתי לאורך השנים וכיום אני מאפשרת זאת גם בטיפול פרטני אצלי בקליניקה ומשתאה מהמרחב התרפויטי שהוא מאפשר. הטיפול מתקיים ב”קליניקת יער” הנמצאת מתחת לביתי בטבעון, מרחב מוקף באלונים ותחושה עטופה ופרטית.

 • עיסוק והשכלה אקדמיים

  מרצה בקורס ל׳אקותרפיה׳ במכללת אורנים, מטפלת בקליניקה פרטית בטבעון ובגופים שונים כמפורט מטה. 

  בוגרת התכנית התלת שנתית לתואר שני (M.A) בפסיכותרפיה אינטגרטיבית שמשלבת גוף-נפש-רוח באונ׳ חיפה.

  BA בעבודה סוציאלית בתל חי.

  בעלת הסמכה בגישת AEDP – טיפול חוויתי מבוסס התקשרות, רמה 2.

 • התמחות וניסיון מקצועי

  מכללת ״אורנים״- מרצה בקורס לאקותרפיה בתכנית לגינון טיפולי. 

  עמותת ״בשביל המחר״- מסעות טיפוליים בטבע לעיבוד חוויות לחימה בארץ ובחו״ל.

  עמותת “עמך”- נסיון קליני עם מטופלים עם הפרעות חרדה, PTSD, דכאון וניצולי שואה.

  ארגון ה”קול שבפנים”- טיפול במרחב הביתי בצעירים שעברו משבר נפשי ובני משפחותיהם.

  ״חירם״- ליווי טיפולי- שיקומי מתמודדי נפש אשר מנהלים אורח חיים שגרתי בקהילה. 

  עמותת “דרך לוטן”- מסעות טיפוליים עבור מסגרות של נוער במצבי סיכון.

  עמותת “החוט המשולש”- ניהול וטיפול של עסק חברתי המשלב נוער במצבי סיכון בתעסוקה.