אנאיס קורנברג

portrait

אנאיס קורנברג

מטפלת בפסיכותרפיה דינמית, בעלת נסיון רב בבריאות הנפש במחלקות אשפוז ובקהילה

תחום עיסוק:

פסיכותרפיסטית ואחות פסיכיאטרית

מיקום:

גבעתיים

  • אודות

    שמי אנאיס קורנברג, אני פסיכותרפיסטית דינמית, מטפלת בנשים ונערות ובעלת נסיון רב בטיפול בהפרעות אכילה. מעבר לטיפול הנפשי אני בעלת ניסיון עשיר במחלקות פסיכיאטרית ומסגרות אשפוז שונות, כאחות פסיכיאטרית. הגישה הטיפולית שלי היא התבוננות פנימית מעמיקה, מסע אל תוך עמקי הנפש, כאשר המטופל הוא שמכתיב את הקצב הנכון עבורו ואני מלווה אותו במסע ברגישות, בסבלנות, ללא שיפוטיות. אני שם כדי לנווט את המטופל, לעזור לו לווסת, להקשיב לגוף שבמצבים רבים מאותת על מצוקות שונות, לשים לב ללא מודע שלנו, לחלומות למשל. אני מתאימה את עצמי לצרכי המטופל ולעיתים משלבת גישות נוספות כאשר יש בכך צורך.

  • עיסוק והשכלה אקדמיים

    בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בבריאות נפש קהילתית כולל פרקטיקום בתחום השיקום בהוסטל. לאחר הלימודים עבדתי כעוזרת מחקר  בתחום ההפרעות אכילה וכמדריכה שיקומית בתחום ההפרעות אכילה. בנוסף אני בעלת תואר ראשון בסיעוד עם התמחות פסיכיאטרית ונסיון רב במחלקות אשפוז סגורות מבוגרים, נוער ובמיון פסיכיאטרי. התמקדתי הרבה בעבודה עם אנשים בפוסט טראומה והפרעות אכילה. בהמשך למדתי בתכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה דינמית באוניברסיטת בר אילן ואת הפרקטיקום שלי עשיתי בתחום הפרעות האכילה, בטיפול בנשים ונערות עם סוגים שונים של הפרעות אכילה. עבדתי כמטפלת דינמית בבית מאזן בשילוב עם עבודה כאחות.

  • התמחות וניסיון מקצועי

    אני בעלת קליניקה פרטית בגבעתיים ותל אביב, מטפלת בעיקר בנשים המתמודדות עם פוסט טראומה מורכבת, הפרעות אכילה, דכאון, דכאון אחרי לידה והפרעות אישיות. כעת אני בשלבי הקמה של בית מאזן ייעודי לטיפול בהפרעות אכילה שמבחינתי הוא דבר בעל משמעות אדירה גם מבחינת התפתחות מקצועית וגם העובדה שזה יהווה עוד מקום טיפול איכותי עבור אותן נשים אשר ממתינות זמן רב לטיפול שאינו בהכרח תואם את הצרכים שלהן.